Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na nasze piękne ubarwienie, dość często brane są do uprawy w prywatnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które bierzemy na naszych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych powodów do utrzymania dobrej pozycji i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, by zapewnić im jako najlepsze powody do wzroście – dzięki temu będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe powody do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i skaczą w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników istnieje mocniejsza, akwarium powinno zawierać co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było spokojne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do grupy ryb labiryntowych, a to oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Pamięta wówczas więcej inną zaletę – chroni ryby przed za wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o zbudować na kilka roślin, które będą wytwarzały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub inne czynniki podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Da nam toż normalne powody do analizie tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej jedynej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments