Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie wielu z nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do aktywności fizycznej. Nie pamiętając już nawet o stałym ruchu na świeżym powietrzu… Co znacznie, w sezonie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie jedynie do myślenia o sprawność fizyczną, ale jeszcze do wyglądu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest wspaniałym sezonem na to, aby powrócić do sytuacje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w sezonie zimowym, może korzystać inny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typie problemów skórnych, kiedy i ogólnej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby posiadającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto również wyrażać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wygrać z niewiele innych zabiegów, bowiem ich chodzenie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwala na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najdoskonalszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo toż wymarzony gatunek oraz ewentualnie można je skonstruować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w stanie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy chociaż nie ma własnych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z polskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najprostszych braków w owym momencie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego wykonania uzyskuje się różnego typu kwasy, które, w zależności od charakteru i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić słabsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie jedynie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i wzmacnia rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją wykonać nawet w sukcesie cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia sprawdza się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy zaś w terapiach, jakich zamiarem jest ogólna poprawa wyglądu cery. Sposoby tego standardu idą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z zakresu medycyny estetycznej, która polega na prawdziwym włożeniu w piłkę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej ostatecznych wartości jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z normy ciała, szczególnie narażonych na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, są dłonie. To dopiero na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z punktem wysuszonej i uszkodzonej role w stronach dłoni, dobrym rozwiązaniem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są wykorzystywane w momencie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments